.
"I love walking in the Rain, cause nobody
knows, I´m crying..."ACTUALLY 3. 4. 2010:
►►► Přidána PRAVIDLA BLOGU - prosím čtěte
KDO MI SEM NAPÍŠE REKLAMU, TAK MU POŠLU VIRUS!!!

Horizont Snů - 13. kapitola

13. června 2010 v 19:43 | ©Loree |  Horizont Snů
Někde se stala chybička a já ještě nezveřejnila tuto kapitolu, která je na mém druhém blogu k mání už asi dva týdny :D
Pěkné čtení ;)
13. Kapitola


"Klid..klid. Polož ten nůž ano?" zašeptal zděšeně Jacob. Darren jakoby se probral z transu, nechápavě pohlédl na nůž a pak na Jacoba. "Nech ho být!!" protrhl ticho dívčí hlas, jenž patřil Michelle. Darren právě uvažoval komu byla ta slova mířená. "Jsi v pořádku?" podezíravě se na něj podívala. Její další slova zanikla v náhlém hluku vycházejícím z vedlejší chodby. "Já věděl, že jsi debil, ale podcenil jsem tě" ozvalo se Darrenovi u ucha. Čísi ruka mu vytrhla nůž z ruky a onen člověk ho za košili táhl pryč od zvědavců, kteří se mezitím přihnali. Ještě zaslechl Michelle volat na něj jménem, ale neohlédl se. Veškerou pozornost věnoval Anthonymu. "Co tě to napadlo? Víš jakej bys z toho mohl mít průšvih? To ti vážně nestačí, žes mu zlomil nos?" vyjel na něj Anthony, když byli konečně z dosahu okolí v bezpečí u zadní budovy školy. "Dostal co si zasloužil..." zamumlal nespokojeně Darren.
"Bezva, vybil sis zlost, tak si ho přestaň všímat. Kdo si myslíš, že tě bude tahat z tvých průšvihů, co?" dál pokračoval Anthony a mračil se na něj. "Nikoho jsem se o pomoc neprosil..ani Kylea, ani Rachel a tebe už vůbec ne, tak mi dejte všichni pokoj!" zavrčel varovně Darren, jedním pohybem odhodil Tonyho ruku a obešel malý kruh. Mezitím se v něm zvedla další vlna vzteku, zoufalosti, nepochopení. Proč nikdo neviděl co je ve skutečnosti Jacob zač? Proč každý obviňoval jen toho Darrena, který se uměl jen prát. Jen samé předsudky, nikoho nezajímala pravá podstata.. "I kdybych Jacoba zabil, tak nikdy dostatečně nezaplatí za to co provedl!!!" zařval Darren zničehonic, až sebou Tony trhnul. "Jak to myslíš?" zašeptal. "To on! Jacob jí nasypal něco do pití!! Byla to sázka, pitomá sázka...Nesnášel jsem ho..chtěl jsem mu dokázat, že jsem lepší, že proti mně nemá šanci..aby konečně vyklidil pole..Vyprovokoval mě...a já na to přistoupil. Od té doby spolu hrajeme jen špinavou hru - kdo s koho. Mohl by to hodit na mě, ale bylo by to jen jeho slovo proti mému..a mě nikdo neviděl, jen ona." To bylo poprvé od té osudné chvíle, kdy Darren promluvil o tom co se tenkrát stalo v baru. Poprvé co svoji vinu vyslovil nahlas, ale Anthony nechápal o čem mluví. Nevěděl, že Darren mluví o Michelle, protože v té době žil ještě daleko odtud.
"Tak tady jste" pokojně oznámila Michelle spíše sama pro sebe. Oba kluky si poměřila pohledem..byli si docela podobní, napadlo ji. "Co Jacob, nevyváděl moc?" ujistil se Tony s nadějí, Michelle se jen povzbudivě usmála a do toho se vložil opět Darren. "Ten..si nemá co vyskakovat" V nastalém tichu bylo slyšet jen praskání kloubů v jeho zaťatých pěstích. "Můžu vědět co jste si tak hrozného udělali, že na něj musíš vytahovat nůž?" zeptala se ho Michelle a trochu se zamračila. Tony jen pohlédl na jeho výraz a už mu bylo jasné, že je zle. "Vidíš? Ani ona ti nebude nikdy věřit! Všechnu vinu shodí na tebe..je na straně Jacoba. Kdy už ti konečně dojde, že ty sem nepatříš?" tato slova projela Darrenovi hlavou jako střela a napáchala obrovské škody. "Tak si za ním jdi, když ho tolik bráníš!! Jasně, za všechno vždycky můžu! Proč se do toho vůbec šťouráš? Copak si nepamatuješ, že taky kvůli němu jsi strávila několik měsíců v kómatu?!?" Michelle zůstala na Darrena zaraženě koukat, neschopna jakékoliv reakce. Darren ovšem na nic nečekal, naposled kolem sebe rozmáchl rukama, přelezl školní plot a zmizel mezi budovami města.
Ještě chvíli trvalo, než si Michelle i Anthony uvědomili, co právě Darren vyslovil. Stačilo jediné slůvko a význam těch zdánlivě obyčejných slov nabral úplně jiné rozměry "Taky kvůli němu..taky..taky...a kvůli komu ještě? Jacob v tom nebyl sám..ale kdo další?" opakovala si stále dokola v duchu Michelle, dokud na ni Tony nepromluvil. "Je ti dobře? Jestliže pro tebe můžu cokoliv udělat..stačí říct, jsem tu pro tebe" řekl konejšivě a opatrně ji objal, jako by se bál, že ucukne. Ale v hlavě Michelle se právě odpoutal nový tok myšlenek. "Proč mi zní tak povědomě..jeho hlas je tak uklidňující, jako bych ho znala.." Pohlédla na něj s nadějí a jeho chabý úsměv jí dodal jistotu. "Je to on" pomyslela si a pevně se k Anthonymu přitiskla. "Tak dlouho jsem tě hledala.." zašeptala

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ
Diskuze: (Pište co chcete, otázky mě nenapadaj :D)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama